A+ A A-

Uludağ Zirvesine Keyifli Bir Yolculuk

dag-tirmanisi-nerede-yapilirUludağ’da tırmanış her mevsim yapılabilir. Ancak etkinliğe başlamadan önce Jandarma – Arama Kurtarma Birimi’ne haber vermeniz ve izin almanız gerekiyor.

Oteller bölgesinden başlayan tırmanış yaklaşık 2 buçuk 3 saat sürmektedir. Oteller 1950m yükseklikte yer alır; zirve ise 2542 metrede. Yalancı zirveye gelindikten sonra yol üzerinde kaya yığınları ile karşılaşılır. Karlı ve sisli havalarda işaret verme amaçlı kullanılır. Babalar takip edilerek ilerlediğinizde yolun ikiye ayrıldığı bir noktaya geleceksiniz. Sağ taraftan ilerleyerek yolunuza devam edersiniz.

Yaz aylarında olsanız dahi yanınıza kalın giysiler almanızda yarar var. Zirveye ulaştığınızda bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Uludağ tırmanışı çocuklarınıza anlatabileceğiniz güzel bir anı olacak.

Tırmanış malzemeleri yolculuğunuza başlamadan önce yanınıza almanız gereken temel gereçlerden oluşmaktadır. Yiyecek ve içeceğin yanı sıra sizi sıcak tutacak giysiler ile barınmanız için lazım olacak gereçler vardır.

Gerekli Malzemeler;

  • Çadır
  • Uyku Tulumu, mat
  • Kamp seti ve ocak, su matarası ve termos
  • Kafa feneri
  • Kask
  • Baton
  • Su geçirmez ceket, ya da yağmurluk, polar, içlik
  • Bileği saran yüksek bilekli bot
  • Bere-eldiven

Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome