A+ A A-

Yüzyıllar Öncesinden Gelen Bir Heyecan

Kayak Nedir

“Kayak nedir?” sorusuna cevap vermeden Uludağ’da neden kayak yapmanız gerektiğini açıklayamayız. Belki çoğunuza sıradan ve kolay bir spor olarak gözükse de ciddiyet ve dikkat isteyen kayak küçük yaşlarda öğrenilmesi daha yararlı olan bir kış aktivitesi.

Kayak tarihi yüzyıllar öncesine dayanır ancak bir spor olarak 100 yıllık bir geçmişi vardır. Türkiye’de ise 80 yıl önce Uludağ’da doğmuştur. Uludağ aynı zamanda ülkemizin ilk kayak merkezidir. İlerleyen yıllarda, farklı bölgelerimizde de bu sporun yapılabildiği pistler art arda açılmıştır.

1924’te Uluslararası Kayak Federasyonu’nun kurulması ile dünyaya tanıtılan kayak ile ilgili ilk organizasyon da Oslo’da düzenlenmiştir. Günümüzde özellikle gençlerin öğrenmek için can attığı Kayak Dalları:

  • Slalom
  • Büyük Slalom
  • Süper Büyük Slalom
  • İniş
  • Paralel Yarışmalar
  • Serbest Stil
  • Kayak Kros
  • Kayakla Atlama
  • Artistik Kayak
  • Tümsekli Pistte Kayma

Uludağ’da Kayak Yapmanın Ayrıcalığına Varın!

17 pistin bulunduğu bu kış tatil yöresinde en geçerli ve yaygın spordur. Burası ders veren kulüpler ve özel hocalar eşliğinde eğlenceli ve adrenalin dolu bu aktiviteyi öğrenebileceğiniz en iyi yerdir. Teknik kuralları uygulayarak, kolay ve kontrollü hareket sağlama prensibine göre yapılır. Uludağ’da kayak yapmak her insanın hayatında yaşaması gereken deneyimlerden!


Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome