A+ A A-

Snowboard Nedir?

SnowboardBasit olan ve eğlence amacıyla yapılan bir spor dalı olarak göze çarpan snowboard, kar üstünde, ayakların altında bir sörf ya da tahtayla kaymadır. Normal zeminde uygulanmasına kay kay, su üzerinde yapılanlara ise surfboard deniyor. Snow board ise “kar” ve “tahta” kelimelerinin birleşmesiyle oluşuyor.

Kar üstünde bu tahta yardımıyla serbestçe kayma eylemine de aynı isim veriliyor.

Snowboard tarihi 60’lı yılların sonuna dayanıyor. 1970’te ise Bob Webber, Tom Sims, Jake Burton Carpenter, Chuck Barfoot ve Dimitrijie Milovich'ten oluşan bir grup tarafından snowboard tahtası tasarlanmış ve örnekleri oluşturulmuştur. Uzunluğu 140 – 165 cm, genişliği ise 25 – 26 cm civarındadır. Bob Weber 1972 yılında patentini alarak ilk resmi snowboardu yaratmıştır.

Günümüzde sadece Amerika’da 7 milyon kişi snowboard yapmaktadır.

Uludağ’da Snowboard Heyecanı

Ülkemizde en çok snowboard yapılan yer şüphesiz Uludağ’dır. Günlük ekipman kiralama ücreti 70 ile 100 TL arasındadır.

17 adet pist ile Uludağ’da snowboard son zamanların en dikkat çeken aktivitesi.Burada malzeme kiralama yerleri, eğitim için uzman hocalar bulabilirsiniz. Zirveden dağ eteklerine doğru tamamen kendi yeteneklerinize ve ayaklarınızın kuvvetine bağlı olarak kayabilirsiniz.


Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome