A+ A A-

Göl Huzuruyla Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında yer alan küçücük ama gölü ve ormanlarıyla yemyeşil bir bölgedir. Sapanca tarihi, M.Ö 1200 yıllarına kadar inmektedir. Doğal güzellikleriyle ve büyük illere yakın konumuyla tüm çevre illerinin huzur mekanıdır.

Duru ve sakin gölüyle misafirlerinin muhteşem bir manzara eşliğinde huzurlu vakitler geçirmesini sağlayan Sapanca, Sakarya’nın ilçesidir. İl merkezine uzaklığı 15 km’dir.

Hafta sonlarında gerek günübirlik gerekse de konaklamalı gelen ziyaretçilerini ağırlayan bu ilçede, termal ve göl manzaralı oteller bulunmaktadır. Özellikle birkaçı oldukça lüks tesisler olarak göze çarpıyor. Yöredeki az sayıda bulunan pansiyon da daha ekonomik fiyatlarla konaklama şansı tanır.

Sapanca’da Ne Yapılır?

Sakarya’nın ve Marmara’nın bu sakin ilçesi, özellikle gölüyle mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Kısa da olsa Sapanca tatilinde gitmeniz ve yapmanız gereken başlıca aktiviteler şunlardır;

  • Göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Kano ve rüzgar sörfü gibi göl aktivitelerini deneyebilirsiniz.
  • Göl kıyısındaki restoranlarda alabalık yiyebilirsiniz.
  • Gölde deniz bisikletiyle harika bir gezinti yapabilirsiniz.
  • Doğa parkurlarında paintball gibi sporları deneyebilirsiniz.
  • Çikolata fabrikasını ziyaret edebilir, sevdikleriniz için küçük hediyeler alabilirsiniz.
  • Termal otellerde doğa manzaraları arasında spa keyfini sürebilirsiniz.
  • Kıyılarında piknik yapabilirsiniz.
  • Bisikletle çevreyi keşfe çıkabilirsiniz.

Konaklama Fiyatları

Sapanca’da bulunan birkaç otel lüks konseptte olup oda kahvaltı ya da yarım pansiyon sistemine göre hizmet veriyor. Her mevsim tatilci kabul eden bölgelerimizden olduğu için Sapanca konaklama konusunda sorun yaşamazsınız. En çok rağbeti günübirlik turların gördüğü belde için siz imkanınız olursa en azından hafta sonu turlarıyla katılın. Gezip gördüklerinizden sonra geri dönmek istemeyeceksiniz. Fiyatları kişi başı hafta içi 150 – 200, hafta sonları ise 200 – 250 TL’den başlıyor. Pansiyon hizmeti veren küçük tesislerde ise hafta içi 50, hafta sonları ise 75 – 100 TL arası ücretlerle kalınabiliyor.

Turlar

Sapanca’ya tatil amacıyla gelmek isteyenler genelde tur organizasyonuyla buraları tercih ederler. Birçok büyük firma, günübirlik ya da 1 gece 2 günlük tur düzenlemektedir. Bu güzergahta, Sapanca’nın yanı sıra doğal gezi yerleriyle ünlü Maşukiye hatta Kartepe de gezilmektedir.

Her mevsim özellikle hafta sonu turlarının sürekli talep gördüğü bölge her dönem başka güzelliklere ev sahipliği yapar. Yine de yapılan yorum ve şikayetler değerlendirildiğinde bahar aylarında en güzel haline bürünmektedir. Sapanca turlarıyla kendinize ve sevdiklerinize doğa gezisi hediye edebilirsiniz.

Ulaşım

İlçe, İstanbul – Ankara otoyolunun tam kenarında kalıyor. Sapanca ulaşım bakımından oldukça avantajlı bir konumdadır. Ülkemizin en işlek yolu üzerinde olması, özel araçlarıyla gelenler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Sapanca ayrıca tren hattı üzerinde de yer alıyor. Uçakla gelmek isteyenler için en yakın havaalanı İstanbul’daki Sabiha Gökçen havalimanıdır. İlçeye mesafesi 100 km.’dir.

Sapanca; İstanbul’a 140, Ankara’ya 315, Bursa’ya 150, Eskişehir’e 190 km. uzaklıktadır.

Ayrıca otobüs firmalarıyla da ulaşabileceğiniz bölge için öncelikle Sakarya ili terminalinde inmeniz gerekir. Birçok firmanın sefer düzenlediği ile vardıktan sonra yolun devamını minibüslerle tamamlayabilirsiniz. Günün her saati bulabileceğiniz otobüslerden biriyle bölgeye zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Tatil rehberi olarak, yorum ve şikayetlerinizi de yapabileceğiniz Marmara’nın bu şirin ilçesini görmenizi tavsiye ediyoruz.

Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome