A+ A A-

Milli Parkları ve Kayak Merkezi İle Bolu

boluRoma uygarlıklarından Osmanlı’ya kadar birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bolu, Karadeniz bölgesinde yer alan yemyeşil bir kent. Göynük, Mudurnu ve Kartalkaya gibi turistik noktaları ve Milli parkları ile misafirlerini ağırlıyor. Siz de ailenizle geçireceğiniz bir tatil noktası arıyorsanız şehirle ilgili verdiğimiz rehber bilgilerini dikkatlice okumalısınız.

Spor Doğa

Bolu spor aktiviteleri ile de zengin bir yer. Kartalkaya kayak merkezi bu konuda akla gelebilecek ilk seçenek. Burada snowboarddan kızaklı kayağa kadar her kış sporunu yapabileceksiniz. Ayrıca kar örtüsü kalkmaya başladıktan sonra doğa yürüyüşleri ve kamp da yapmanız mümkün. Kamp alanları şehrin dağlık ve ormanlık bölgelerinde yer alıyor. Bolu kamp alanları:

 • Aladağ ve Yedigöller

Ayrıca Abant Gölü ve Örencik yaylasında da yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Örencik yaylası iniş için kullanılır. Eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen bu etkinlik için 16 ve 55 yaş aralığında bir sınır belirleniyor. Kilo sınırı ise en az 40 en çok 130.

Gece Hayatı

Bolu gece hayatı şehirde ve kayak merkezindeki otellerde oldukça hareketli bir şekilde yaşanıyor. Kayak yapıp günün yorgunluğunu atmak isteyenleri tesislerinin barları beklerken, şehri görmeye gelenler kültürel gezilerini yaptıktan sonra meşhur mekanlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebiliyorlar. En ünlüleri ise:

 • Geyikli Bar
 • Lim10 Cafe Bar
 • Destina Bar
 • Sıla Bar
 • Mazı Bistro

Kültür Tarih

Bizans dönemine Polis denilen bir piskoposluk merkezi olan Bolu, Türkmen aşiretlerinin egemenliğinde bugünkü görünümünü almaya başlamıştır. 11. yüzyıldaki Türk akınları, sonrasında Osmanlı ile mimari karakteri de yerleşik bir özellik gösterir. Yeni yeni çıkan kalıntılar dışında doğal güzellikleriyle de adından söz ettiren bölgede görmeniz gereken pek çok yer var.

Bolu gezilecek yerler:

 • Abant Gölübolu-yedigoller
 • Yedigöller
 • Çeltikdere Bizans Kilisesi
 • Akşemseddin Türbesi
 • Seben Kaya Evleri
 • Yıldırım Beyazıd Camii
 • Akkayalar Travertenleri
 • Kartalkaya Kayak Merkezi
 • Bolu Müzesi

Ayrıca şehre gelmişken ünlü Bolu aşçılarının ellerinden çıkan Mengen pilavı, halışka, palize gibi geleneksel lezzetleri de tatmadan dönmeyin.

Konaklama

Bolu otelleri yaklaşık 40 işletme ve 2 bin yatak kapasiteli olmak üzere her şey dahil, yarım ve tam pansiyon olarak misafirlerini ağırlarlar. Kış aylarında Kartalkaya kayak merkezinde, yaz ve bahar mevsiminde ise Abant Gölü civarında bulunan oteller tatilcileri ağırlarlar. Hemen hemen hepsinde SPA merkezleri, havuz, güzellik salonları, kuaför ve pek çok farklı hizmet bulunur.

Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome