A+ A A-

Bolu’nun Kayak Zirvesi Kartalkaya

Kartalkaya

Kartalkaya, Bolu ili sınırları içerisinde bulunan bir dağımızdır. Özellikle son 15 yıldır giderek popülerleşmekte olup, İstanbul ve Ankara’ya yakınlığından dolayı çok sık tercih edilen bir kayak merkezi haline gelmiştir. Zirvesinin 2.200 metre olan yüksekliği ve 2.000 metrede konumlanan lüks otelleriyle de bilinmektedir. Kış aylarında 3 metreyi bulan kar kalınlığının yanı sıra kayak sezonu da Aralık ve Nisan ayları arasındadır.  

Spor Doğa

Kartalkaya kayak merkezi ile bilinse de aslında birbirinden farklı aktivitelerin yapılabileceği bir yer. Kayaklı koşu, Skiboarding, Kızak, Kar Motoru, Serbest stil, Kayakla atlama gibi birbirinden farklı sporları yapabilme imkanınız var.

Doğa Sporları

Kış sporlarının dışında Bolu’nun zengin doğal örtüsü üzerinde gerçekleştirilebilecek diğer aktiviteler ise:

 • trekking
 • hiking
 • kamp
 • kano
 • fotoğrafçılık ve kamp
 • Drop Lounge
 • Kaya Palazzo Ski & Mountain – Lobby Bar, Chillout Bar
 • Kartal Otel Bar
 • Dorukkaya Ski & Mountain – Lobby Bar, Chillout Bar, Disco Bar
 • Golden Key Hotel – Lobby Cafe & Bar, Braseirre Bar

Gece Hayatı

Kartalkaya gece hayatı dağ otellerinin barlarında ve restoranlarında dolu dolu yaşanmaktadır. Afterski partiler ile özellikle gençler sabahın ilk ışıklarına kadar eğleniyorlar. Partiler, canlı müzik gibi alternatifler ile üniversite şenliklerinde düzenlenen konserler kayak merkezinin en hareketli zamanlarına denk geliyor. Kartalkaya barları:

Kültür Tarih

Dik ve yokuşlu bir yolla ulaşılan Kartalkaya ve çevresi tam bir doğa harikasıdır. Muhteşem manzarasında dev çam ağaçlarının arasında yol alabilirsiniz. Zirve kayalık ve alpin çayırlardan oluşuyor. Eteklerinde ise küçük yaylalar bulunuyor. Gezilecek yerler bakımından çok fazla seçeneği olmayan bu yerde, doğanın kucağında özgürce ve mis gibi havada, kışları da karlar altında dolaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kartalkaya Gezilecek Yerler

 • Saraycık Gölü
 • Sarıalan Yaylası
 • Abant
 • Yedigöller, çevrede gezilecek yerlerin başında gelir.

Pistler

13 pist ve 9 liftten oluşan bölgede toplam pist uzunluğu 30 kilometre olup en uzun pist mesafesi 1.400 metredir. Kartalkaya pistleri arasında; Dorukkaya, Yeşil lift, Çamçukuru, İnekçayırı, Resul Dede, Kazankaya ve Köroğlu en başta gelenlerdir.

Konaklama

Kartalkaya’da zirveye yakın bölgede 5 – 6 kadar otel bulunmaktadır. Çoğu tesis her şey dahil ve tam pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. Otellerin kendilerine özel kayak pisti de bulunmaktadır. Kartalkaya otelleri toplam yatak kapasitesi 2.000 – 2.500 aralığındadır. Yörede kış sezonunda özellikle yılbaşlarında, sömestre dönemlerinde ve kar kalınlığının yüksek olduğu hafta sonlarında doluluk yüzde 100’lerdedir.

Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome