A+ A A-

Uludağ’da Zirveden Yaylalara Kadar Gezin

Uludağ Gezilecek Yerler

Ülkemizin en organize hizmet sunan en popüler kayak merkezi Uludağ, kayak dışında karlar üzerinde trekking ve kampçılar tarafından da rağbet görmektedir. Uludağ gezilecek yerleri de en az kış sporları kadar gezginleri ve tatilcileri kendisine çekmeyi başarır. Bunun en önemli sebeplerinden biri derli toplu görünümüyle muhteşem manzaralara sahip dağlar arasında olmasıdır.

Sadece kar tatili olarak değil, doğa tatili gözüyle de bakılması gereken muhteşem bir yer olan bölge oteller ve kayak merkezinin dışına çıkıldığında görülecek birçok güzelliği de içinde barındırıyor. Zirveden başlayıp dağın eteklerindeki yaylalara kadar birçok nokta, sadece kışın değil, yazın da ziyaretçi akınına uğramaktadır. Uludağ gezi organizasyonu düzenleyen birçok firma var. Yalnızca kış sezonunda değil, her sezon sizleri zirvelere taşıyan bu turlara katılarak da başta Uludağ Milli Parkı olmak üzere tüm gezilecek yerlerini keşfedebilirsiniz.

Müthiş manzaralar, yeşillikler görebileceğiniz, temiz hava depolayabileceğiniz Uludağ gezilecek yerler açısından trekkinge uygun bölgelerin başında gelir. Özellikle Uludağ’ın içinde bulunduğu yaylalar ve çevresi, piknikçilerin ve günübirlikçilerin ilk uğradığı yerlerdendir.

Uludağ’da Gezilecek Yerler

Uludağ Milli Parkı: Yöreye adını veren alandır. 12.762 hektarlık alana kurulan park 1961’de Milli Park ilan edildi. O günden bugüne sürekli gelişen ve büyüyen parkın üzerinde bugün çok sayıda özel otel, tesis ve kamuya açık alan bulunuyor. Sarıalan yolunun açılması, Çobankaya Kamp Alanı’nın düzenlenmesi, oteller bölgesinin yenilenmesi, kayak alanlarının düzenlenip geliştirilmesi, gezi noktaları için yapılan çalışmalar arasındadır.

Softaboğan Şelalesi: Bursa Ovası’nın tüm güzelliğini gözler önüne seren şelale görmeniz gereken yerlerden biridir. İçinde küçük göletler yer alır. Trekking yapma şansınız da vardır.

Saitabat Şelalesi: Saitabat Şelalesi Doğa sporları ile uğraşanların çok sevdiği bir alan olan şelale şırıl şırıl akan suyuyla ziyaretçilerinin ruhunda müzik havası yaratır. Bursa'ya 20 km uzaklıktadır. İçerisinde piknik alanları vardır. Çevresindeki restoranlarında odunda tereyağıyla pişirilen alabalıkları ziyaretçilerinin vazgeçemediği tatlardan biridir.

Sirk Gölleri: Uludağ’da bir kısmı yazın kuruyan 7 adet sirk gölü vardır. Kara göl, Kilimli göl, Aynalı göl, Buzlu Göl, Heybeli Göl, Koğuk Dere ve maden atıkları ile yok olmuş olan Çayır Dere’dir.

Kirazlıyayla: Uludağ yolu üzerindedir. Geniş alana ve dinlenme tesislerine sahiptir. Burada doğal kaynak suyu da çıkar. Su ve maden suyu olarak kullanılır

Uludağ Tarihi Yerler

Uludağ başlı başına bir tarih ama ne çok anlatılan geçmişi zirvelerindeki keşiş mağaralar. Uludağ tarihi yerleri hakkında efsaneleri yerlilerinden de dinleyebilirsiniz. Trekkinge çıkacağınız zaman buralara da uğrayabilirsiniz. Yalnız nereyi neyle gezerseniz gezen çıkmadan önce yetkililere haber vermeyi sakın ihmal etmeyin. İklimi ve coğrafi özellikleri gereği sis aniden çökebilir ve siz ummadığınız anda zor durumda kalabilirsiniz.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Eğer zamanınız kalırsa Bursa ilimizdeki güzelliklerle de tanışabilir, tatilinizi daha da çeşitlendirebilirsiniz. En çok tavsiye edilen yerlerin başında:

  • Cumalıkızık
  • Ulu Camii
  • Fransız Kilisesi
  • Geruş Sinagogu
  • Mudanya
  • İznik
  • Bursa Arkeoloji Müzesi
  • Tirilye
Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome