A+ A A-

Uludağ’a Nasıl Gidilir?

uludag-ulasim-haritasi

Uludağ, Bursa iline bağlı bir dağ ve aynı zamanda kış turizmi kayak bölgesidir. Bu kadar popüler olmasının nedenlerinin başında da ulaşım kolaylığı gelmektedir. Bursa’nın oldukça gelişmiş olan ulaşım hinterlandı, Uludağ’a gelen turist sayısının artmasını sağlamıştır. Ana karayolu üzerinde bulunması, havaalanı olması ve de Marmara Denizi üzerinden hızlı feribotla İstanbul’a bağlanması, bu yöreye gidiş gelişi oldukça kolaylaştırmıştır.

Diğer Uludağ ulaşım alternatifleri ise şöyle:

İstanbul – Uludağ Arası

İstanbul’dan Uludağ’a nasıl gidilir sorunuzu farklı alternatiflerle açıklayabiliriz.

İl merkezine 35 km mesafede bulunan Uludağ’dan, İstanbul’a karayolu, denizyolu ve havayoluyla 3 farklı şekilde, değişik güzergahlardan gelinip gidilebilir. Karayolu seçeneği kullandığınızda onlarca otobüs firması Bursa’ya sefer yapmaktadır. Terminalde indikten sonra 96 numaralı halk otobüsüyle Tophane semtine, oradan da Uludağ’a varabilirsiniz.

Yakın zamanda teleferik semtinden Bursa’yı seyrederek özel bir yolculukla çıkabildiğiniz oteller bölgesi, yeni teleferik projesi kapsamında belirli bir süre kapalı olacaktır. O yüzden Tophane semtinden özel taksi ya da dolmuşlarla karla kaplı güzel dağa ulaşabilirsiniz.

Kendi Aracınızla

Aracınızla geliyorsanız, ilk alternatif olarak körfezi dolanıp 255 km olan 3,5 saat süren yolculuk sonunda buraya gelebilir, 2.seçenek olarak Eskihisar  - Topçular arabalı vapuruyla 50 TL vererek Yalova’ya geçip toplam 210 km’lik seyahatle 3 saatte varabilir ya da deniz otobüsüyle Mudanya üzerinden 1,5 saatlik deniz, sonrasında 1 saatlik karayolu süresiyle toplam 2,5 saatte Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Uçakla Ulaşım

Bu kayak merkezine en yakın havaalanı Bursa’nın Yenişehir ilçesinde mevcuttur. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarının ortaklaşa düzenlediği uçuşlarla günde tek sefer olarak gidişte ve gelişte Ankara aktarmalı olarak İstanbul başta olmak üzere birçok şehrimize uçabilirsiniz. Uludağ – Havaalanı arası yaklaşık 60 km’dir.

Her gün saat 09:00’da Bursa’dan Ankara’ya sefer varken, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 16:30’da Ankara üzerinden Bursa’ya uçuş yapılır. Aktarmayla birlikte toplam süre 3 saattir. Aktarmalı uçuş olması, İstanbul’dan gideceklerin daha az maliyetli olan karayolunu seçmelerini sağlamaktadır.

Otobüsle

uludag-ulasimUludağ’a düzenli sefer yapan peç çok firma var. Yakın illerden daha kısa yolculuklarla gelebileceğiniz Uludağ otobüs firmaları: Metro,Ulusoy, İnci, Nilüfer, Kamil Koç vb.

Deniz Yoluyla

Uludağ ulaşımında İstanbul’dan geliyorsanız yolu kısaltmanın en iyi yolu Marmara Denizi’ni direk geçmektir. Araçla geliyorsanız Yenikapı’dan Mudanya ilçesine 1,5 saatte gelip, buradan da 65 km sonra zirvedeki otelinize varırsınız. Ya da Kabataş’tan kalkan İdobüs’lerle 1 saatte Mudanya’ya gelebilmektesiniz. Mudanya feribot hattı sizleri daha keyifli bir yolculukla bölgeye ulaştırır.

Yakın İllere Ne Kadar Uzak?

Türkiye’nin bazı illerinden Uludağ’a uzaklıklar şöyledir:

  • Ankara: 420 km
  • Bilecik: 130 km
  • Kütahya: 145 km
  • Sakarya: 160 km
  • Kocaeli: 170 km
  • Eskişehir: 185 km
  • İzmir: 360 km

Harita


Daha Büyük Görüntüle
Uludağ Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Sapanca

Sapanca

Marmara Bölgesi’nin doğu sınırında bulunan küçük ama yeşiliyle ünlü bu şirin tatil beldesi, doğasıyla yakın bölgeden...

İznik

İznik

Bursa’ya bağlı bir ilçe olan İznik, adını verdiği gölüyle ve çinisiyle beraber sakin bir dinlenme yeri olarak bilinir...

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Uludağ'ı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. uludagoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome